TURISMI
KÕRGEIM
TEHNOLOOGIA
Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Suusakuurort
 • Suvi
 • Talv
ET

Ekskursioonid

Ekskursioonide hinnad Türgis

Allalaadimiseks failid:

 1. Ekskursioonid. Side 05.2024 (uuendatud 10.05.2024)
 2. Ekskursioonid. Antalya 05.2024 (uuendatud 10.05.2024)
 3. Ekskursioonid. Kemer 05.2024 (uuendatud 10.05.2024)
 4. Ekskursioonid. Belek 05.2024 (uuendatud 10.05.2024)
 5. Ekskursioonid. Alanya 05.2024 (uuendatud 10.05.2024)

Delfinaarium + jahisõit viikingitega

Delfiinide ja merelõvide show, peale mida minnakse lõbusale jahisõidule, kus viikingid teevad toredat programmi nii lastele kui täiskasvanutele, on ujumise peatus, lõuna ja joogid hinnas.
Väga vahva ja populaarne reis peredele!

Teil avaneb võimalus lõbutseda nagu laps. Saate koos oma lastega nautida delfiinide esinemist, ujuda nendega basseinis ja osta mälestuseks delfiini joonistatud pildi.

NB! Ujumine delfiinidega on lisatasu eest, siis jääb ka jahisõit ära.

 

 

Pammukale 1 või 2 päeva

1 päev: Rohkem kui kaks aastatuhandet on arvukad termaalallikad voolanud lumivalgel kriitplatool ning tekitanud pehmel pinnasel looduse ime – terrassid, basseinid ja stalaktiidid, mis on saanud nime „puuvillast loss“ (vaste türgikeelsele sõnale pamukkale). Mööda teerada jõutakse Kleopatra basseinini, kus kapriisne kuninganna kunagi tervistavaid vanne võttis (basseinis ujumine lisatasu eest). Tänapäeval saavad kõik külastajad ise proovida 35-kraadise mineraalvee mõju nahale, mis muutub pehmeks ja siidiseks, kaovad reumaatilised ja lihasvalud. Külastatakse antiikset Hierapolise linna ning teatri varemeid. Tee peal väisatakse ka paari ostukeskust, kus müüakse kohalikke tekstiili- ja kivimitooteid. Hinna sisse kuulub lõuna- ja õhtusöök. Soovi korral on võimalik valida ka kahepäevane Pamukkale ekskursioon, lähem informatsioon ja hinnad meie esindajalt kohapeal.

2 päeva: Ainulaadne paik meie planeedil, kus võite näha looduse poolt loodud kaskaade, kust voolavad alla mineraalirohked veed, mis moodustavad üksteisest lubjakivibarjääridega eraldatud tiike. Tuhanded aastaid maa alt välja voolav vesi on aurustudes moodustanud imelised lubjakivi travertiinid, mis eemalt vaadates mõjuvad lumivalge lossina. Pamukkale tähendab türgi keeles „puuvillaloss“. Nende allikate vee raviomadused on tuntud iidsetest aegadest. Roomlaste valitsusajal, kui Hieropolis elas üle oma õitsengu, oli siin kuurort, mida korduvalt külastasid Rooma imperaatorid. Denizli rajoon, kust me läbi sõidame, on kuulus tekstiilitööstuse ja oonüksi poolest. Ka Teil on võimalus külastada ühte tekstiilikeskust ja töökoda, kus lihvitakse oonüksit.

Hinna sisse kuulub ööbimine  hotellis, hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid. Ujumine basseinis lisatasu eest.
 
 

Türgi öö, rahvuslik õhtu

Kas tahate tunda end Türgi sultanina? Sel juhul on see ekskursioon Teile. Võtke appi oma kujutlusvõime ja Te tunnete end olevat haaremis. Kutselised tantsijad elustavad oma tantsuga mineviku. Näete tõelist kõhutantsu, õhtusöögiks pakutakse Türgi köögi maitsvamaid roogi ning joogiks Türgis toodetud alkohoolseid ja karastusjooke. See imeilus õhtu lõpeb diskoga, kus kõlab nii Türgi kui Euroopa muusika. Te ei jää ka ise etendusest kõrvale – võite laval proovile panna oma erinevaid andeid. Kui Teile pakuvad huvi idamaised motiivid ja olete kindel oma tantsuoskuses, ärge jätke võimalust kasutamata. 

Ekskursiooni kestvus: terve õhtu, E, R

 

 

Põhja-Küpros (1 päev, lennukiga)

Türgi haldusalas olev saare osa, ei kuulu Euroopa Liitu.
Küpros – iidne ja saladuslik maa, Vahemeremaade kaubanduse keskpunkt juba antiikajal, keskaegsete mereteede ristumispunkt, paljude legendide ja muistendite sünnipaik. Teil on võimalus näha järgmisi paiku:
Famagusta: keskajal peeti teda maailma rikkaimaks linnaks. Linna sümboliks on Veneetsia müür ja Püha Nikolause katedraal, millest nüüdseks on saanud Mustafa Paša mošee. Ka Shakespeare’i Othello, kelle prototüübiks oli muide Christopher Moore, elas just selles linnas.
Salamise varemed: asuvad Famagustast 2 km põhja pool, nende pindala on 8 ruutkilomeetrit.
Bellapaise klooster: ehitatud Jeruusalemmast saabunud munkade poolt, on muljetavaldav gooti arhitektuuri näide, kust avaneb suurepärane vaade kogu Põhja-Küprosele.
Kirenia kindlus: on tänaseni väga hästi säilinud, ehitatud 7. sajandil bütsantslaste poolt, et kaitsta saart araablaste rüüsteretkede vastu.
Ekskursiooni programmi hulka kuulub veel jahisõit lahel ning Nikosia linnaekskursioon. Teil jääb ka vaba aega iidses Kirenia sadamas.

Ekskursiooni kestvus: terve päev.

 

 

Türgi saun Hammam

Türgi saun pakub niisugust lõõgastust, et paljud inimesed külastavad seda korduvalt. Kõigepealt lebate soojadel marmorplaatidel, lõdvestute, siis valab saunamees Teid üle sooja veega, et avada poorid. Teid pestakse seebivahuga, et eemaldada surnud naharakud. Kui käite hammamis oma puhkuse alguses, päevitute paremini, kuna puhas nahk pruunistub kergemini ja sügavamalt. Ärge unustage, et saunamees ootab alati pisukest jootraha! Hinna sees kooriv, vahu- ja üldmassaaž. 

 

 

 

 

Veepark Aqualand Antalya

Teil avaneb võimalus lõbutseda nagu laps. Erinevad atraktsioonid ei jäta ükskõikseks ei täiskasvanuid ega lapsi. Liumäed ja basseinid, kohvikud ja baarid, ning muidugi päike – kõik need ootavad teid sellel ekskursioonil. Saate koos oma lastega nautida delfiinide esinemist, ujuda nendega basseinis ja osta mälestuseks delfiini joonistatud pildi.

Ekskursiooni kestvus: pool päeva, Esmaspäeviti ja Reedeti.

 

 

 

 

Jahi «Antalian» ja/või Night Yacht Tour

Yacht Tour

 Jahi «Antalian»: 1 päev, Antalyast, jahi väljub Chelebi sadamast kell 09:30 — 10:00.

Night Yacht Tour: Neile, kes armastavad aktiivset ööelu, on võimalus külastada jahi pardal asuvat diskoteeki.

 

 

 

 

Trooja (2 päeva, bussiga)

Kaua aega arvati, et sündmused, mida Homeros kirjeldab oma eeposes „Ilias“, on lihtsalt muistne folkloor. Ent 19. sajandil leidsid saksa arheoloogid sideme eeposes kirjeldatu ning Türgi linna Çanakkale ümbruse vahel. Väljakaevamistel avastati ühe Trooja asemel lausa kolm, mis olid ehitatud üksteise peale. Teadlased on kindlaks teinud, et elutegevus käis siin üheksal erineval ajaloolisel perioodil, alates 3. aastatuhandest e.m.a. kuni aastateni 400-350 e.m.a. Homerose poolt kirjeldatud Trooja eksisteeris aastatel 1300-1200 e.m.a. Teil on võimalus jalutada muistses linnas, tõusta linnamüürile ja külastada muuseumi, mille sissepääsu juures seisab kaasaegne Trooja hobuse puidust mudel. Transfeer Bodrumist kestab kuni 6 tundi, hinna sees on ööbimine  3* hotellis, hommiku- ja õhtusöögid. 

Ekskursiooni kestvus: kaks päeva

 

 

Kalastus

Kalastus puhtal järvel, jalutuskäik mäekülas, ujumispeatus. Piknik-kalastus on mõnus puhkus kaunil järve kaldal. Lõunasöök.

 

 

 

 

 

Ratsutamine

Ratsamatk, õpetus, ratsutamine maneezil ning metsas (7 km). Hinnad varieeruvad sõltuvalt retke pikkusest (alates 1h). Lõuna ja ujumine basseinis.

Ekskursiooni kestvus: pool päeva.

 

 

 

 

Paintball

Asartne sportmäng, mille eesmärgiks on vastasmeeskonna kõrvaldamine, tabades neid värvikuulidega. Värvikuulide laskmiseks kasutatakse mehaanilist või elektroonilist markerit, mida väljanägemise tõttu ka relvaks kutsutakse. Sihtmärki tabades läheb kuul katki ja jätab värvipleki.

 

 

 

 

Rafting

Teravate elamuste armastajatele pakuvad Türgi firmad sõite täispuhutavate kanuudega kristallselgetel jõgedel. Enese proovilepanekuks ei ole vaja eelnevat ettevalmistust. Enne jõele minekut viiakse läbi instruktaaž: räägitakse marsruudist, varustuse kasutamisest, ohutustehnikast ja käitumisreeglitest vee peal. Selgitatakse lootsi käsklusi ja žeste, sõudmise põhitõdesid. Pärast vastava instruktaaži läbimist võivad raftingus osaleda isegi lapsed. Instruktorid on professionaalid, kellel on Rahvusvahelise Raftinguassotsiatsiooni jõenõustaja sertifikaat. Firma, kes organiseerib raftingu, annab turistidele vajaliku varustuse: kostüümid, kiivrid ja päästevestid.

Ekskursiooni kestus: terve päev

 

 

 

 

Istanbul

1 või 2 päeva

Linn, mis sai kolme impeeriumi pealinnaks - Bütsants, Rooma ja Ottoman. Kindlasti ka kolm religiooni - kristlane, maausuline ja moslem, on kindlasti suurim ja kõige heledam pärl Türgi vaatamisväärsuste ahelas. Turistid ei kahetse kunagi Istanbulis veedetud aega.

Ekskursioon lõpeb suure turu külastusega.

 

 

 

 

Kleopatra saar

Jahtlaev viib teid Kekova lahes paiknevate saarteni. Päeva esimesel poolel külastatakse Gelibolu saart, mis on tuntud oma haruldaste veealuste koobaste poolest ning valge, jahuse liivaga Incekumi randa (mõlemas peatuspaigas saab ujuda). Peale lõunat saabutakse legendaarsele Kleopatra saarele, mille talle kinkis imperaator Antonius, ent mille liiv kuningannale ei meeldinud. Legendi kohaselt lasi Antonius seetõttu tuua saarele liiva Põhja-Aafrikast ning sellist liiva, mille iga tera sätendab kui merevaik, ei kohta kusagil mujal maailmas. Hinna sisse kuulub lõunasöök.

Ekskursiooni kestvus: terve päev

 

 

 

 

Jahisõit

Üks eelistatumaid ekskursioone on jahisõit Eugeuse merel. Teil on võimalus supelda meres, vaadata delfiine ja lihtsalt puhata.

Ekskursiooni kestvus: terve päev.

 

 

 

 

Dalyan

10-tunnine ekskursioon, mille käigus tutvutakse Egeuse ranniku loodusega, linnu- ja loomariigiga. Mootorpaadiga sõidetakse mööda jõge ja maalilises orus saab võtta loodusliku ravimuda vanne. Tagasiteel tehakse peatus unikaalsetel kaljudel asuvate hauakambrite juures ning paar järgmist tundi veedetakse rannas, mis on tuntud väljasuremisohus olevate vahemere kilpkonnade pesitsuspaigana. Hinna sisse kuulub lõunasöök.

Ekskursiooni kestvus: terve päev.

 

 

 

 

Bodrumi linnaekskursioon

Sõidetakse mööda Bodrumi peatänavaid, külastatakse Myndose väravaid, mille kaudu Makedoonia Aleksander oma väega linna saabus ning „Tuulikute küngast“, kust avaneb imeilus vaade linna sümbolile – Bodrumi kindlusele – ning Kosi saarele. Seejärel külastatakse koos mitmeid kaubanduskeskusi.

Ekskursiooni kestvus ca 5 tundi.

 

 

 

 

Efesos

Tänapäeva kõige suurem ja paremini säilinud antiikne linn maailmas (asutatud XI sajandil e.m.a.). Peale amfiteatri ja rooma saunade on kindlasti muljetavaldavad Celsiuse raamatukogu, imperaator Hadrianuse purskkaev ja akvadukt. Peale lõunat külastate Neitsi Maarja maja, kus ta legendi kohaselt veetis oma elu viimased aastad ning näete Artemise Templi varemeid (üks seitsmest maailmaimest).

Ekskursiooni kestvus: terve päev.

 

 

 

 

Rhodos - kreeka saar

Huvitav sõit kiirlaevaga ning te olete Kreeka Dodekaneeside saarerühma suurimal saarel. Võimalik külastada väga hästi säilinud Rhodose vanalinna ning näha ühe kunagise seitsme maailmaime hulka kuulunud Rhodose Kolossi asukohta.

Ekskursiooni kestvus: terve päev.

 

 

 

 

Sukeldumine

Retk sisaldab sõitu erivarustusega kaatril, instruktaaži ja kahte pooletunnist sukeldumist kogenud instruktori juhendamisel. Hinna sisse kuulub lõunasöök, mida serveeritakse laeva pardal.

Ekskursiooni kestvus: terve päev.

 

 

 

 

Efesos - Pamukkale (2 päeva, bussiga)

Efesos asutati 11. saj. e.Kr. ioonia kolooniana. 6 saj. e.Kr. ehitati tema peamine vaatamisväärsus Artemise tempel. Efesoses elas 250.000 kodanikku (loendati ainult vabana sündinud mehi, naised ja orjad arvesse ei läinud). Efesoses on paremini, kui kusagil mujal säilinud iidse linna struktuur, mis võimaldab meil saada täieliku ettekujutuse antiikasumist. Siiani hämmastavad vaatajat Celsius Polynemuse raamatukogu, kaks agoraad, nümfeumid, jõukate linnakodanike majad. 1 saj. m.a.j. elasid ja surid Efesose ümbruses apostel Johannes ja Neitsi Maarja. Teil on võimalus pärast antiiklinna külastada ka püha Johannese basiilikat, kuhu evangelist on ka maetud, ja Neitsi Maarja maja. 1869. aastal alustati arheoloogiliste väljakaevamistega, mille tulemusena avanes maailmale antiiklinna ilu. Teisel päeval Pamukkale programm. Hinna sisse kuulub kaks lõunasööki, hommikusöök ja õhtusöök ning ööbimine hotellis.

Ekskursiooni kestvus: kaks päeva  

 

 

 

 

Kekova ja Myra Lüükias

Pakume teile ühte kõige huvitavamat ajaloolist ekskursiooni. Külastate 5. saj. e.m.a. asutatud iidset Myra linna. Mälestusmärgina Myra hiilgavast minevikust on säilinud kaljuhauad ja Rooma teater. Külastame ka püha Nikolause kirikut Demres, kus hiljem jõuluvanana tuntuks saanud mees oli piiskopiks, tegeles heategevusega ning suri märtrisurma kristlaste tagakiusamise perioodil. Kirikus on tema haud, mis juba varasest keskajast peale on olnud palverännakute sihtpunktiks. Päeva teine pool möödub jahi pardal, mis viib Teid Kekova saare juurde. Veed, mis uhuvad selle kaldaid, varjavad Kreeka linnade varemeid, mis uppusid ühe järjekordse maavärina tagajärjel. Sõites nendel läbipaistvatel vetel võite Teiegi näha vee pinnal mõnd Lüükia sarkofaagi. Hinna sisse kuulub lõunasöök.

 

 

 

 

Kapadookia

Kapadookia on üks põnevamaid piirkondi Türgis. Tuhandete aastate vältel on vihm ja tuuled uuristanud tuffi orge ja imelise kujuga kanjoneid. Loodus on siin ilmutanud kõige julgemat fantaasiat: see on maastik, mis koosneb suurematest ja väiksematest orgudest kaljuseinte all, sipelgapesadena augulistest tuffpüramiididest ja -koonustest. Ka inimeste eluasemed on rajatud otse kaljudesse. Ajal, mil sinna ilmusid esimesed kristlased, hakati kaljudesse ehitama ka kirikuid ja kloostreid. Kapadookias on üle 35 maa-aluse linna: mõningad neist on restaureeritud, teised ootavad oma järjekorda ja kolmandad alles avastamist.

Pärast piirkonna vallutamist otomanide poolt 16. sajandil hakati koopaid kasutama ladudena ja karavansaraidena. Urgupi linnast 1000 m kõrguselt üle merepinna avaneb vapustav panoraamvaade tuffmoodustistele, mis on teinud Kapadookia kuulsaks. Kahepäevase ekskursiooni jooksul saate nautida selle paiga ilu, ning kindlasti jäävad Teile unustamatud mälestused. Piirkonnale lisavad koloriiti pottsepa- ja vaibakudumistöökojad.

 

 

 

 

ATV-Safari KAFILE ja Džiibisafari

ATV-Safari KAFILE
Sõit ATV-dega pakub palju neile, kes armastavad seiklusrikast puhkust ning peavad lugu looduse ilust. ATV-l võite läbida igasuguseid maastikke ja teid, laskudes mööda mägiteede tolmuseid viraaže, saate võidelda gravitatsioonijõuga. Meie instruktori juhtimisel võite osaleda sellel tuuril kas üksi või kahekesi.  

Ekskursiooni kestvus: pool päeva, E, T, K, R, P

Džiibisafari
Pole midagi väsitavamat üksluisest ja monotoonsest eluviisist. Džiibisõit mägedes lisab teie elule värvi ja emotsioone. Tee tõuseb serpentiinina mägedesse ja te leiate end inimese poolt puutumata lopsaka looduse keskelt. Võite proovile panna oma autojuhtimisoskuse teel Tauruse mägedesse. Pärast lõunasööki jätkub teekond läbi jõekoolmete kivise platoo suunas. Piisavate kogemuste ja soovi korral võite ise rooli istuda.

Ekskursiooni kestvus: terve päev, E, K, R, L

 

Lohistage lipp soovitud punktile
OK
Kasutajate mugavuse, isikupärastatud teabe, isiklike eelistuste ja lehekülje seadete meeldetuletuse tagamiseks kasutab meie lehekülg küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Lehekülje kasutamiseks peate kinnitama oma nõusolekut nende tehnoloogiate kasutamiseks. Rohkem infot
Nõustun