TURISMI
KÕRGEIM
TEHNOLOOGIA
Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
  • kõik maad
  • Ekskursioonid
  • Eksootiline
  • Kõik hinnas
  • Lastega
  • Rannapuhkus
  • Suusakuurort
  • Suvi
  • Talv
ET

Infoleht

 

* Viimati muudetud: 01.08.2022

TERE TULEMAST PUHKUSEREISILE GRUUSIASSE!

Reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa TEZ Tour-i kohalik, vene ja vähesel määral inglise keelt kõnelev meeskond:

TEZ Tour GRUUSIA 24h infotelefon (suhtluskeel vene/inglise): +995 591 99 43 59

GRUUSIA REISIDE TOIMUMISE TINGIMUSED: 
Alates 15.06.2022 ei kehti Gruusiasse sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta Covid-19 vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõendi olemasolu.

Hetkel kehtivate Gruusiasse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gruusia/  Reeglid võivad muutuda.

Gruusia riigisisesed piirangud, mis kehtivad üleriigiliselt:
- maski kandmine on kohustuslik meditsiiniasutustes.

Kõik Eesti kodanikud ja elanikud saavad Eestisse tagasi pöörduda ilma piiranguteta.

NB! Rangelt soovituslik on siiski kõigil reisilt saabujatel teha kiirtest enne tööle või õppeasutusse minemist!

NB! Kuna info on pidevas muutuses on kõigil reisijatel KOHUSTUSLIK lugeda Eestisse saabumise reegleid: https://kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse

REISIKS VAJALIKUD LISADOKUMENDID:
- rangelt soovituslik on omada ka reisikindlustust

LEND
NB! Kliendil on kohustus kontrollida reisi väljasõidu aega lennujaama internetileheküljelt, reaalajas info on saadaval 24h enne lennu väljumist. https://www.tallinn-airport.ee/

Lennujaamas algab lennule registreerumine 2 tundi enne väljalendu ja lõpeb 45 minutit enne väljalendu. TEZ Tour kasutab oma reisidel Gruusiasse lennukompanii GetJet Airlines, Airbus 320 lennukeid. Kõikidel lendudel on reisija- ja pagasiveoteenus turistiklassis. Lend kestab orienteeruvalt 5 tundi. Teenindus pardal on inglise- ja venekeelne, toitlustamine pardal ei ole hinnas. Pardal pakutavad söögid ja joogid on piiratud koguses. Pardal saab tasuda sularahas EUR-ides ja pangakaardiga.

PAGAS
GetJet Airlines: Registreeritava pagasi piirmäär on 20 kg reisija kohta. Alla 2-aastase oma istekohata reisiva lapse jaoks võib kaasa võtta vaid kuni 10 kg kaaluva kergkäru, käsipagasit ei ole lubatud.  Juhul kui pere pakib pagasi ühte kotti ei tohi koti kaal ületada 30 kg. Lisaks võib reisija salongi kaasa võtta ühe kuni 5 kg kaaluva käsipagasi, mille mõõtmed ei ületa 55/40/20 cm. Juhul kui pagasi hulk on lubatust suurem, tuleb tasuda lisakilode eest lennujaama check-in kassas. Kui laps on 2 aastane või vanem, siis lapsekäru saab võtta pardale ainult lisatasu eest, hind 25 EUR, üks suund. Lisapagasi info SIIT.

Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta  lennujaamast).

Elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. E-sigareti akusid on rangelt keelatud pakkida äraantavasse pagasisse kuna akudel puudub konkreetne väljalülitamise nupp ning surve tagajärjel võib aku iseeneslikult sisse lülituda, millest omakorda võib tekkida tulekahju pagasis.

Pagasi kättesaamisel kontrollige koheselt pagasi seisukorda ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

VIISA
Eesti Vabariigi kodanikel, Vene Föderatsiooni kodanikel ja Eesti mittekodanikust elanikel on sissesõit Gruusiasse viisavaba. Gruusiasse reisimiseks on vajalik kaasa võtta pass, mis kehtib vähemalt 3 kuud peale reisilt saabumist.
Vene kodanikele ja Eesti mittekodanikust nn. „halli passiga“ elanikele on vajalik kaasa võtta elamisluba (ID kaart) ja pass (kehtivus vähemalt 3 kuud pärast reisi).
Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

ERIVAJADUSTEGA REISIJA
Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

SAABUMINE JA TRANSFEER
Lennujaamas maandudes tuleb läbida passikontroll ning peale pagasi kättesaamist liikuda lennujaama esisel platsil asuva TEZ Touri infoleti juurde, kus teid juhatatakse transfeerbussidesse. Transfeere saadavad vene ja vähesel määral inglise keelt kõnelevad kohaliku TEZ Touri töötajad. Transfeeril jagatakse välja ka infomaterjalid, kus on kirjas ka infotunni toimumise aeg. Pakettreisi hinnas on grupitransfeer s.t sõit lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama toimub ühise turismibussiga, milles on optimaalne arv sama kuurorti hotellides majutuvaid reisijaid. Transfeeri pikkus on olenevalt hotelli asukohast kuni 1,5 tundi. Vähema ajakuluga mugavamaks reisimiseks on võimalik tellida individuaalne otsetransfeer, täpsem info reisikonsultandilt.

HOTELL
Hotelli sisseregistreerimine toimub iseseisvalt, reisivoucheri ja reisidokumendi alusel. Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele saab hotellitoad saabumise päeval alates kella 14:00st. Lahkumispäeval tuleb hotellitoad loovutada kell 12:00, olenemata tagasilennu ajast.

INFOTUNNID
Põhjalikuma ülevaate oma vaba aja sisustamise võimalustest saate infotundide ajal, mille toimumisajad teatatakse transfeeri ajal. Soovitame sellel kohtumisel osaleda, et teada saada olulisi fakte sihtkoha kohta, teavet ärasõidu korralduse kohta ning soovi korral küsimusi esitada. Puhkuse jooksul saate alati telefoni teel kokku leppida lisakohtumisi meie esindajaga.

EKSKURSIOONID
Teavet ekskursioonide ning muude väljasõitude kohta saate soovi korral infotunnis. Ekskursioonid on venekeelsed. Müük toimub infotunni ajal. Tasumine kohapeal eurodes, US dollarites või larides, sularahas.

RAHA
Gruusias on käibel lari (GEL), mis jaguneb 100 tetriks.
Kaardimakse võimalus on hotellides, suurtes kaubamajades ja restoranides, põhiliselt pealinnas ja suuremates linnades. Kaardimakse võimalus võib puududa väiksemates poodides ja ökonoomseks puhkuseks sobivates hotellides ja väiksemates linnades.
Sularaha vahetust saab teostada kohapeal valuutavahetuspunktides või pangas nii dollarites kui ka eurodes.

REISIKINDLUSTUS, ARSTIABI
Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite korral, kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kuludega.
Gruusias Eesti Haigekassa ei kehti. Sellest tulenevalt on kindlasti vaja vormistada reisi tervisekindlustus. Kui te peaksite vajama arstiabi, siis soovitame alati kohe ühendust võtta TEZ Tour Eesti esindajatega, kes saavad teid assisteerida ja juhendada. Juhul, kui on vaja teatud teenuste eest tasuda ning osta arsti poolt väljakirjutatud medikamente, tuleb kõik tšekid alles hoida ning Eestis esitada need kindlustusseltsile.

KOJUSÕIT
Kõikides hotellides on TEZ Touri infostend, millele ilmub teie ärasõidupäeva eelõhtul hiljemalt kell 20:00 info transfeeri aja kohta. Info saadetakse hotelli peakontorist, vajadusel kontakteeruge meie reisiesindajaga. Soovi korral tutvustab esindaja Teile infotunnis selle lehe ülesehitust ning õpetab leidma vajalikku teavet.

OLULINE TEAVE
Põhjalikuma informatsiooni ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta leiate alajaotusest TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused. TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused.

SOOVIME TEILE TOREDAT VIIBIMIST GRUUSIAS!
REISIKORRALDAJA TEZ TOUR EESTI

Lohistage lipp soovitud punktile
OK
Kasutajate mugavuse, isikupärastatud teabe, isiklike eelistuste ja lehekülje seadete meeldetuletuse tagamiseks kasutab meie lehekülg küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Lehekülje kasutamiseks peate kinnitama oma nõusolekut nende tehnoloogiate kasutamiseks. Rohkem infot
Nõustun