TURISMI
KÕRGEIM
TEHNOLOOGIA
Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Suusakuurort
 • Suvi
 • Talv
ET

Infoleht

 
Infoleht. Maldiivid. 
Viimati uuendatud: 30.10.2023 (08.06.2023)

 

TERE TULEMAST MALDIIVIDELE!

Teie reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa TEZ TOURi kohalikud esindajad, kes kasutavad suhtlemisel vene ja inglise keelt.

Klienditeeninduse 24/7 infotelefonid: +960 794 1646, +960 794 4013

Tähelepanu!

Maldiividel ei ole riigi geograafiliste iseärasuste tõttu giididel võimalust kuurorte külastada, mistõttu suhtlus turistidega toimub telefoni teel.

Giidi kontaktnumber on märgitud reisivautšeril (vautšeri allosas) ning samuti infolehes, mille turistid saavad Maldiividele saabudes neid vastu võtvalt TEZ TOURi esindajalt. Kõik küsimused lahendatakse kas hotelli vastuvõtus või giidile helistades. 

LEND Maldiividele

Regulaarlend koos ümberistumisega vastavalt ostetud piletitele ja valitud lennufirmale. 

NB! Enne lendu kontrollige kindlasti väljumisaega lennujaama kodulehelt https://www.tallinn-airport.ee/. Operatiivne teave on saadaval 24 tundi enne väljumist.

Lennule tuleb kindlasti kaasa võtta: 

 • pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist). Soovitavalt ka passi koopia.
 • Halli passi omanikel ja Vene kodanikel tuleb kaasa võtta ka ID-kaart (ID kaart peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast)
 • 3 reisivautšerit
 • Reisikindlustus
 • Rahalised vahendid
 • Lastel, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada piiril sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

CHECK-IN

Tallinna lennujaamas palume kohal olla 2 tundi enne lennu väljumist, et aegsasti läbida kõik lennueelsed protseduurid. Registreerimine suletakse 45 minutit enne väljalendu.
Tallinna lennujaamast TEZ Tour Eesti esindaja reisijaid lennule ei saada. Väljuvate lendude tabloolt tuleb ise vaadata lennu numbri järgi registreerimislaud ning lennule registreerimine käib iseseisvalt passi alusel.

Reisides Maldiivide Vabariiki on KOHUSTUSLIK 96 tundi (või vähem) enne väljalendu ja 96 tundi (või vähem) enne tagasilendu veebis täita reisija deklaratsioon (Traveller Declaration): https://imuga.immigration.gov.mv/ethd

Pärast deklaratsiooni täitmist süsteem genereerib QR-koodi, mis tuleb ära salvestada (näiteks teha screenshot). QR kood peab kindlasti kaasas olema, sest passikontrollis võidakse teil paluda see andmete kontrollimiseks ette näidata. Täitmise juhend

VIISA

Maldiivide külastamiseks kuni 30 päevaks saab viisat taotleda kohale jõudes piiril. Viisa on tasuta.

Vajalikud dokumendid: 

 • Pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist)
 • Tagasilennu pilet, kus on märgitud väljumiskuupäev 
 • Reisivautšer
 • Tõend piisavate rahaliste vahendite olemasolu kohta
 • Tähtis! Maldiivide tsiviillennundusameti ametliku avalduse kohaselt nõutakse ICAO (International Civil Aviation Organisation) standardite kohaselt kõigi riikide kodanikelt piiriületusel biomeetrilist passi. Mittebiomeetrilise passi esitamisel keelatakse Maldiividele sisenemine.

Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

NB! TEZ TOUR Estonia viisateenuseid ei osuta. 

PAGAS

Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta lennujaamast).

NB! Tulemasinad, akupangad, elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. Elektrooniliste sigarettide lisaakusid on keelatud pakkida äraantavasse pagasisse, sest neil puudub väljalülitusnupp ning kõrge rõhu tõttu võivad need iseseisvalt sisse lülituda, mis tekitab süttimisohu.

Registreeritava pagasi reeglid

Pagasi kättesaamisel sihtkohas kontrollige koheselt pagasi seisukord ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Registreerimata juhtumeid lennufirma ei käsitle. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

SAABUMINE MALE LENNUJAAMA

Saabudes Male lennujaama satute esmalt passikontrollitsooni. Järgige samm-sammult juhiseid:

 1. Enne passikontrolli läbimist kontrollige, et teil oleks täidetud migratsioonikaart (tavaliselt väljastatakse migratsioonikaart lennukis enne Males maandumist, kui lennukis migratsioonikaarti ei antud, siis võtke see enne passikontrolli ja täitke inglise keeles). Kaardi üks pool antakse ära passikontrollis saabumisel, teine ​​osa jäetakse alles ja antakse ära passikontrollis tagasiteel.
 2. Läbige passikontroll (näidake ette pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist ja migratsioonikaart)
 3. Võtke oma pagas. Pagasilindi numbri saate teada monitorilt lennunumbri järgi.
 4. Läbige tollikontroll – kontrollitakse pagasit. Alkoholi sissevedu on rangelt keelatud. Alkohol konfiskeeritakse kohe saabumisel. 
 5. Lennujaama väljapääsu juures ootab teid sildiga TEZ TOURi esindaja. Meie esindajad kannavad kollaseid särke/T-särke. 
 6. Andke oma vautšer (1 eksemplar) TEZ TOURi esindajale. 
 7. Esindaja jagab välja infovoldikud, kus on märgitud kõik vajalikud kontakttelefonid. 
 8. Suunduge hotellistendi juurde (iga stendi peal on kirjas hotelli nimi).
 9. Öelge hotellistendis oma perekonnanimi, et hotelli esindajad märgiksid ära teie saabumise. 
 10. Suunduge transfeerile. Täpsed juhised, kuidas õige transfeer üles leida, jagab hotelliesindaja. Infot jagatakse inglese keeles.  
 11. Maldiividel pakuvad transfeeriteenust hotellid ise, seega giidid transferee ei saada. 

Tähtis! Transfeer vesilennukiga (sea plane) võimalik ainult valgel ajal (umbes 06.00-6.30 kuni 16.00-16.30).

Vesilennuki transfeeri ühendamiseks rahvusvaheliste lendudega:

 • Malesse peab saabuma hiljemalt kell 14.30–15.00

 • tagasilend Malest ei tohi toimuda varem kui 09:30

Transfeerid sisemaiste lennuliinidega (domestic / air / plane) toimuvad ligikaudu kell 06.00-6.30 kuni 23.30-00.00 (graafik varieerub).

Selleks, et ühendada siselendude edasi-tagasi transfeerid rahvusvaheliste lendudega, peab tagasilend Malest toimuma mitte varem kui kell 09.30 hommikul. 

Tähtis! Vesilennukitel (seaplane) ja siselendudel (domestic / air / plane) kehtivad ranged pagasi kaalupiirangud: 

Äraantava pagasi maksimaalne kaal: 20 kg

Käsipagasi maksimaalne kaal: 3 kg.

Iga pagasi piirmäära ületamise eest tuleb eraldi tasuda.

Rahvusvahelise lennu hilinemise ja/või viivituste tõttu passi-/julgestuskontrollis või muul põhjusel saabumiste saali hilinemisega jõudmisel ja seetõttu transfeerist mahajäämise korral, tuleb reisijatel osta uus transfeer (ning vajadusel majutus lennujaama lähedal asuvas hotellis, kus transfeeri oodata). Hotell (transfeeri korraldajana), transpordifirma ja reisikorraldaja ei kompenseeri transfeerist maha jäämisest tingitud materiaalset kahju.

Transfeeride korraldamine Maldiividel sõltub suuresti ilmastikutingimustest. Ebasoodsad ilmastikuolud (vihm, tormine ookean, tugev tuul, halb nähtavus) ei võimalda ja/või piiravad transfeeride (paadid, vesilennukid, siselennud) liikumist ning on riigis võrdsustatud vääramatu jõu asjaoludega. Juhtudel, kus transporditeenust hotelli/hotellist ei ole võimalik õigeaegselt pakkuda või tühistada ilmastikuolude tõttu ei kompenseeri hotell (transfeeri korraldajana), transpordifirma ega reisikorraldaja sellest tingitud materiaalset kahju (näiteks alternatiivse hotellimajutuse lennujaama lähedal ja/või uute lennupiletite broneerimine).

HOTELLI SAABUMINE

 1. Hotelli sisse registreerimine toimub iseseisvalt. Vastuvõtulauast antakse Teile hotelli registreerimiskaart, mis tuleb täita inglise keeles.
 2. Sisse registreerimiseks tuleb anda registratuuri täidetud kaart ja 1 TEZ TOURi vautšer, pass (see võidakse ära võtta koopia tegemiseks, täpsustage millal pass teile tagastatakse).
 3. Hotelli sisse registreerimine on saabumise päeval kell 14:00. Kuni selle ajani saate kasutada kõiki hotelli territooriumil olevaid teenuseid. Oma asjad saate jätta pagasiruumi. Toa võtmed antakse teile siis, kui olete sisse registreeritud. 
 4. Tutvuge hotelli tasuliste/tasuta teenuste nimekirjaga. Nimekirja leiate reeglina hotellitoast infokaustast või küsige infot vastuvõtust.
 5. Juhime tähelepanu, et hotellikirjeldustes esitatud teave on tõene koostamise hetkel, samas tuleb arvestada, et hotellidel on õigus igal ajal pakutavaid teenuseid hooaja keskel TEZ TOURile ette teatamata muuta või teenuste kättesaadavust ajutiselt piirata.  

GIIDIGA KOHTUMINE

Maldiividel hotellides giide ei ole. Küsimuste või probleemide korral võtke ühendust hotelli vastuvõtuga või helistage saabumisel lennujaamas TEZ TOURi esindajalt saadud infolehel märgitud numbritele.

PÄEV ENNE ÄRASÕITU

 1. Kontrollige hotelli vastuvõtust, et teil ei oleks tasumata arveid lisateenuste eest (minibaar, telefon jne) ning vajadusel tasuge kõik arved. 
 2. Õhtul (peale 17.00) tuuakse teie tuppa ümbrik infoga transfeeriaja kohta. Kui seda ümbrikut teile ei toodud, kontrollige pärast õhtusööki transfeeriaega hotelli infostendilt (või vastuvõtus olevalt ekraanilt).
 3. Täitke reisija deklaratsioon 96 tundi (või vähem) enne tagasilendu Maldiividelt. Turistidel on KOHUSTUS täita reisija deklaratsioon (Traveller Declaration) veebis: https://imuga.immigration.gov.mv/ethd
 4. Pärast deklaratsiooni täitmist süsteem genereerib QR-koodi, mis tuleb ära salvestada (näiteks teha screenshot). QR kood peab kindlasti kaasas olema, sest passikontrollis võidakse teil paluda see andmete kontrollimiseks ette näidata. Täitmise juhend

HOTELLIST VÄLJAREGISTREERIMINE 

Hotellituba tuleb loovutada ärasõidu päeval kell 12:00
Hotellist päevase või öise väljasõidu korral saate pärast toa loovutamist jätta oma pagas kuni ärasõiduni hotelli pagasiruumi. 
Enne toa vabastamist kontrollige see hoolikalt üle (kapid, sahtlid, seif) ja veenduge, et sinna ei ole jäänud teie isiklikke asju, raha, dokumente jne. 
Palume transfeerile mitte hilineda!!!
Enne hotellist lahkumist, veenduge, et teie kohvrid on kail.  

TAGASILEND MALE LENNUJAAMAST

 1. Lennujaama saabudes võtke oma pagas (kui transfeer toimus paadiga, laaditakse pagas muulile; kui lennukiga, siis saabumiste saalis olevale pagasilindile).
 2. Minge rahvusvaheliste väljumiste saali ning leidke üles oma registreerimislaud (väljuvate lendude tabloolt tuleb vaadata lennu numbri järgi). 
 3. Registreerige oma lennule (registreerimine käib passi ja pileti alusel) 
 4. Andke ära oma pagas.
 5. Võtke oma pardakaart. Pöörake tähelepanu lennuki väljumise värava numbrile ja pealemineku ajale (pardakaardil tähistatakse väravat sõnaga GATE, kellaaeg - TIME).
 6. Läbige passikontroll (esitage pass ja migratsioonikaart).
 7. Minge edasi väljumiste saali ning oodake oma lennu pardalemineku teadet


KASULIK INFORMATSIOON 

Arstiabi: reisile minnes soovitame kindlasti vormistada kindlustusfirmade poolt pakutava reisi meditsiinikindlustuse, kuna Eesti Haigekassa seal ei kehti. Kui vajate arstiabi, tuleks helistada kindlustuspoliisil olevale SOS telefonile, kust Teid juhendatakse, milline praksis on selles regioonis kindlustuse lepinguliseks partneriks. Juhul, kui kohalik arst ei aktsepteeri kindlustust, tuleb alles jätta kõik kviitungid. Soovitav on kaasa võtta ka esmatarbe ravimid.

Soovitav on kaasa võtta ka esmatarbe ravimid.

Ajavahe: 3 tundi Eesti ajast ees 

Raha: Maldiivi rufiyaa (münt - lari). 1 MVR = 0.06 EUR

USA dollareid ja suuremaid krediitkaarte (American Express, Visa, Master card) aktsepteeritakse kõikjal. Eurosid võetakse vastu ainult kuurortides ning mõnedes suveniiripoodides. 

Hotelliarvete tasumine

 • Enamik hotelle EI aktsepteeri kohalikku valuutat (rufiyaa). Seetõttu palume Male lennujaama saabudes raha (dollarid/eurod) kohalikuks rahaks mitte vahetada. Dollareid aktsepteeritakse kõikjal (kõik hotellid, pealinn, kohalikud saared), eurosid võetakse vastu kõigis hotellides.
 • 2009. aastal või varem välja antud dollari rahatähti EI aktsepteerita ega vahetata.
 • Enamik hotelle EI aktsepteeri 1-dollarisi rahatähti.

Elekter: võrgupinge 230 V. Kasutusel on tüüp C, G ja D pistikud. Soovitame üle täpsustada, millised pistikud on teie poolt valitud hotellis. Võimaik, et vajate Euroopa elektritarvete kasutamiseks adapterit. 

Usk: islam (sunnism, väike osa elanikkonnast tunnistab šiismi). Asustatud saari (kohalikud külad, pealinn Male) külastades ei ole avatud rannariided ega läbipaistev riietus lubatud. Soovitatav riietus: õlgu katvad T-särgid, pluusid, särgid ja põlvi katvad lühikesed püksid, püksid, seelikud.

Suveniirid: suveniire saab osta kuurortide suveniiripoodidest, kalurikülade suveniiripoodidest ja riigi pealinnast Malest (Chandani Magu tänav). Reeglina on suveniirideks kookospuust nikerdatud skulptuurid, kaunid puidust ja pärlmutrist nõud, karbikesed ja majapidamistarbed, suveniirtaldrikud, värvilised kalakujukesed, kohalike kunstnike maalid, T-särgid, sallid, sarongid, postkaardid, merikarbid , vaibad jne.

Tollireeglid: Maldiividele on rangelt keelatud sisse tuua alkoholi mistahes koguses (isegi kui see on ostetud Duty Free poest), narkootilisi aineid, tulirelvi, pornograafilist materjali, islamivastast kirjandust, sealiha ning seda sisaldavaid tooteid, veealuse jahi relvi. 

Professionaalse videotehnika jaoks on vajalik eriluba.  

Alkohol ja sealihatooted on kuurortsaartel saadaval vaid erilitsentsi alusel. 

Lubatud on kaasa võtta kuni 200 tk sigarette ja kuni 125ml parfüümi. 

Riigist on keelatud välja viia kilpkonna kestasid ja koralle. 

Telefon: kohalike ja rahvusvaheliste kõnede jaoks on soovitatav osta telefonikaardid kohalikelt operaatoritelt Dhiraagu või Ooredoo. Riigisisene kohalik kõne maksab umbes 10 senti (USA) minutis. Kontrollige oma mobiilioperaatorilt Eestisse helistamise maksumust. Rahvusvahelised kõned hotellide lauatelefonidelt on reeglina üsna kallid.

Transport: püsitranspordiühendus saarte vahel puudub. Kogu transport lennujaama ja tagasi korraldavad hotellid ise. Transfeere kaugemal asuvatele saartele teostatakse vesilennukitel või regulaarsetel siselendudel. Lühemate vahemaade läbimiseks kasutatakse kiirpaate ja kohalikke dhoni paate.

* Vesilennukitel ja siselendudel on lubatud pagasi kaal kuni 20 kg inimese kohta. Käsipagasi kaal ei tohi ületada 3 kg (mõõtmed 50 cm x 30 cm x 17 cm (+/-)). Vesilennuki pardal tuleb käsipagas lennu ajaks üle anda meeskonnaliikmele, kes paigutab selle lennuki tagaossa.  

Jootraha

Jootrahaks tavaliselt jäetakse 10% kogu arve summast. 

HEAD REISI!
Teie reisikorraldaja TEZ TOUR 

Lohistage lipp soovitud punktile
OK
Kasutajate mugavuse, isikupärastatud teabe, isiklike eelistuste ja lehekülje seadete meeldetuletuse tagamiseks kasutab meie lehekülg küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Lehekülje kasutamiseks peate kinnitama oma nõusolekut nende tehnoloogiate kasutamiseks. Rohkem infot
Nõustun