TURISMI
KÕRGEIM
TEHNOLOOGIA
Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Suusakuurort
 • Suvi
 • Talv
ET

Infoleht

Trükiversioon

* Uuendatud 26.06.2024

TERE TULEMAST ARAABIA ÜHENDEMIRAATIDESSE!

Teie reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa TEZ TOURI kohaliku partneri esindajad, kes kasutavad suhtlemisel inglise või vene keelt.

AÜE klienditeeninduse 24/7 infotelefon +971 55 609 23 00

Ekskursioonide osakond +971 52 761 8402 (10:00-19:00); transpordi osakond +971 52 980 8228

LEND

Regulaarlend koos ümberistumisega või otselend vastavalt ostetud piletitele ja valitud lennufirmale. 

NB! Kliendil on kohustus kontrollida reisi väljasõidu aega lennujaama internetileheküljelt, reaalajas info on saadaval 24h enne lennu väljumist.

Lennule tuleb kindlasti kaasa võtta: pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist), Vene kodanikel tuleb kaasa võtta ka ID-kaart, 3 reisivautšerit, reisikindlustus, rahalised vahendid. Soovitavalt ka passi koopia ning lastel, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada piiril sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

Check-in: Tallinna lennujaamas palume kohal olla 2 tundi enne lennu väljumist, et aegsasti läbida kõik lennueelsed protseduurid. Registreerimine suletakse 45 minutit enne väljalendu.
Tallinna lennujaamast TEZ TOUR esindaja reisijaid lennule ei saada. Väljuvate lendude tabloolt tuleb ise vaadata lennu numbri järgi registreerimislaud ning lennule registreerimine käib iseseisvalt passi alusel.

 • Juhime tähelepanu, et joobes kliente ei pruugi AÜE piirikontroll riiki lubada, seega palume alkoholi tarbimist lennul vältida. Juhul kui turisti ei lubata üle piiri ei tagastata paketireisi eest tasutud summat ning tagasilennu kulud tuleb kanda turistil.

PAGAS

Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta  lennujaamast).

NB! Tulemasinad, akupangad, elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. Registreeritava pagasi reeglid

Pagasi kättesaamisel sihtkohas kontrollige koheselt pagasi seisukord ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

AEG

Araabia Ühendemiraatides on ajavahe +2 tundi.

VIISA

Eesti ja Vene kodanikud saavad Araabia Ühendemiraatide piiripunktides taotleda tasuta külastusviisat (visit visa). Reisidokument peab kehtima 6 kuud pärast kavandatava reisi lõppemist.

Piiril on vaja esitada:

 • Pass, kehtivusega vähemalt 6 kuud pärast reisilt saabumist.
 • Reisivautšer, reisikindlustus.
 • Lastel, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

Araabia Ühendemiraatide külastusviisa on 1-kordseks sisenemiseks, kohalolekuga riigis 30 päeva. Viisa ise on kehtiv 60 päeva väljastamise hetkest. Kui turist viibib Araabia Ühendemiraatides rohkem kui 15 päeva, siis järgmise viisataotluse saab sisse anda alles 1 kuu pärast reisi lõppu. Vastavalt Araabia Ühendemiraatides kehtivale seadusele teeb lõpliku otsuse turisti piiriületuse kohta piiriametnik piiril. Juhul kui turisti ei lubata üle piiri ei tagastata pakettreisi ega viisa eest tasutud summat ning tagasilennu kulud tuleb kanda turistil.

NB! Eesti Välismaalase passiga ehk nn. "halli passiga" Araabia Ühendemiraatidesse viisat vormistada ei ole võimalik.

Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

ERIVAJADUSTEGA REISIJA 

Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

SAABUMINE DUBAI LENNUJAAMA

 • Saabudes Dubai Rahvusvahelisse lennujaama satute esmalt passikontrollitsooni, kus toimub külastusviisa vormistamine, vormistamisel toimub ka silma skaneerimine.
 • Läbides passikontrolli, võtke oma pagas. Pagasilindi numbri saate teada monitorilt lennunumbri järgi.
 • Lennujaama väljapääsu juures ootab meie kohalik reisiesindaja „TEZ Tour“ sildiga ning jagab välja infoümbrikud, kus on märgitud ka infotunni kellaaeg.
 • Näidake esindajale TEZ Touri vautšerit ning teile antakse edasised juhised transfeeri leidmiseks ning transfeeribussi number.
 • Transfeerbussi numbri järgi leidke parklast oma transfeer (transfeerbussi number on bussi esiaknal), kontrollige autojuhi juures oma perekonnanime nimekirjas ning pange pagas bussi pakiruumi.
 • Pakettreisi hinnas on grupitransfeer. Transfeeri pikkus on olenevalt hotelli asukohast 1 kuni 3 tundi.
   

HOTELLI SAABUMINE

 • Hotelli sisse registreerimine toimub iseseisvalt. Vastuvõtulauast antakse Teile hotelli registreerimiskaart, mis tuleb täita inglise keeles.
 • Sisse registreerimiseks tuleb anda registratuuri täidetud kaart ja 1 TEZ Touri vautšer, pass (see võidakse ära võtta koopia tegemiseks, täpsustage millal pass teile tagastatakse).
 • Hotelli sisse registreerimine on kohaliku tava kohaselt saabumise päeval kell 15:00. Juhul kui Te soovite hotellituba varem, saate seda võimalusel lisatasu eest hotellist tellida.
 • Sisse registreerimisel tuleb enamikus AÜE hotellides tasuda deposiit, kas rahalises väärtuses, krediitkaardilt võetava summana või osades hotellides sobib ka pandina pass. Deposiidi summa erineb hotelliti, orienteeruvalt 100-500 USD toa kohta). Deposiit võetakse tasuliste teenuste katteks, mida klient võib kohapeal kasutada. Hotelliga saab kohati ka kokku leppida deposiidi päeva kaupa või tasuliste teenuste väljalülitamise.
 • Tutvuge hotelli tasuliste/tasuta teenuste nimekirjaga. Nimekirja leiate reeglina hotellitoast infokaustast või küsige infot vastuvõtust.
 • Juhime tähelepanu, et hotellikirjeldustes esitatud teave on tõene koostamise hetkel, samas tuleb arvestada, et hotellidel on õigus igal ajal pakutavaid teenuseid hooaja keskel TEZ Tourile ette teatamata muuta või teenuste kättesaadavust ajutiselt piirata.  

 

Tähtis info! - AÜE hotellide eripära

 • hotellimajutus koos lastega ehk majutustüüp, kus laps on märgitud CHD-na (nt. DBL+CHD, DBL+EXB+CHD vms.) on laps arvestatud ilma voodikohata. Voodikoht lapse (CHD) jaoks on eraldi arvestusega, päringu alusel.
 • HB toitlustamine võib olla paljudes hotellides ka hommikusöök + lõunasöök, mitte nagu mujal maailmas tavaks saanud hommikusöök + õhtusöök või valikuline st. klient saab ise valida, kas lõuna või õhtusöögi.

Täpsemat infot küsige oma reisikonsultandilt.

Turismimaks: 
Abu Dhabi emiraadis on kohustuslik turismimaks, olenemata hotelli kategooriast 15 AED toa eest per öö.

Dubai ja Ras Al Khaimah emiraadis on kohustuslik turismimaks vastavalt hotelli kategooriale:
5* hotell või deluxe apartment / 20 AED toa kohta per öö
4* hotell või kõrgema taseme apartment / 15 AED toa kohta per öö
3* hotell või standard apartment / 10 AED toa kohta per öö
2* hotellides / 10 AED toa kohta per öö

Maksmine toimub sisse registreerimisel, kohalikus valuutas.

INFOTUND REISIESINDAJAGA

 • Infotunde viivad läbi TEZ Touri partnerfirma esindajad, suhtluskeel vene keel ning ka inglise keel.
 • Kohtumise kuupäev ning kellaaeg antakse teada transfeeril. Esindaja ootab teid kokkulepitud ajal hotelli fuajees. Kohtumisele võtke kaasa pass ja vautšer, et üle kinnitada tagasisõidu transfeeri aeg ning leppige kokku kuidas esindaja teile transfeeri aja kinnitab. Infotunnis annab esindaja teile ülevaate kuurordist ning tema käest saab osta ka ekskursioone.
 • Kõikide jooksvate küsimustega palume pöörduda kohaliku esindaja poole, hotelliteenuseid puudutavate küsimustega tuleb pöörduda  otse hotelli administraatori poole.
 • Informatsiooni  kohapeal pakutavatest ekskursioonidest saate infotunnis kohalikult esindajalt, ekskursioonid on inglis- või venekeelsed.

HOTELLIST VÄLJAKIRJUTAMINE NING TRANSFEER LENNUJAAMA

 • Vastavalt kokkuleppele antakse eelmisel päeval teada lennujaama transfeeri väljumise aeg. Juhul kui te infot ei leia helistage transpordi osakonna numbril +971 52 980 8228
 • Juhime Teie tähelepanu, et hotellituba tuleb loovutada ärasõidu päeval kell 12:00, viimane söögikord on hommikusöök. Pagasi saab panna ärasõiduni pagasiruumi. Juhul kui Te soovite hotellituba või hotelliteenuseid kasutada kuni ärasõiduni tuleb tellida „late check-out“ teenus, võimalik on osta ette lisaöö või vastavalt võimalusele hotellis kohapeal majutust lisatasu eest pikendada. NB! Kontrollige, et olete seifist kaasa võtnud kõik väärisesemed ning passi.
 • Enne transfeeri saabumist peab olema tehtud hotelliga lõpparve, vajadusel tasutud kõik lisateenused. Palume transfeerile mitte hilineda!!!

TAGASILEND DUBAI LENNUJAAMAST

 • Lennule registreerimine algab 3 tundi enne lendu ja lõpeb 1 tund enne lendu.
 • Väljuvate lendude tabloolt tuleb ise vaadata lennu numbri järgi registreerimislaud ning lennule registreerimine käib iseseisvalt passi alusel.
 • Peale lennule registreerimist tuleb edasi liikuda passikontrolli (vajalik pass) ning pärast selle läbimist suunduda lennuki väljumise värava juurde.

OLULINE TEAVE
Põhjalikuma informatsiooni ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta leiate alajaotusest TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused

Kasulik info:
Ametlik nimi: Araabia Ühendemiraadid. Liitu kuuluvad 7 emiraati - Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajaman, Ras Al Khaimah, Fujeirah ja Umm Al Qumwain.
Pealinn: Abu Dhabi
Riigikord: pärilik monarhia, emiraatide föderatsioon.
Pindala: 83600 km2
Rahvaarv: 9,44 miljonit, neist vaid 1,5 milj. on kohalikud.
Keel: riigikeel on araabia keel. Inglise keelt kõneldakse laialdaselt.
Usk: islam. Rahvastikust 77 % moslemid, 10% kristlased, 7 hindu jt.
Ajavahe: 2 tundi Eesti ajast ees.
Raha: dirhem (münt - fils).  1 dirhem on ~ 0,25 eurot, 1 euro on ~ 5 dirhemit.  Ringluses on pangatähed väärtusega 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 dirhemit. Maksmisel aktsepteeritakse nii USD kui dirhemit, samas on kohalikus rahas tasumine kasulikum. Raha saab ette vahetada Eestis, kuid ka kohapeal kaubanduskeskusetes olevates valuutavahetuspunktides (tööaeg 08.30-13:00 ja 16:30-20:30). Jälgige ostu tegemisel tähelepanelikult tagasi saadud rahatähtede õigsust.
Puhkepäevad: riiklikud asutused on kinni neljapäeval ja reedel. Erafirmades on puhkepäevaks reede. Pankadel on lühike tööpäev neljapäeval, kella 12:00ni. Turud, kaubanduskeskused ja meelelahutuskeskused töötavad ilma puhkepäevadeta.
Ilm: kliima on kuiv subtroopiline ja kõrbeline, talved on soojad ja suved kuumad. Talveperioodil oktoobrist märtsini on keskmine temperatuur 20 kraadi ringis, soovitav võtta õhtuseks ajaks kaasa ka soojemaid riideid. AÜE-s tuleks kasutada tugeva faktoriga päikesekreeme, kaitsta pead ja silmi ereda päikese eest. Tuleb juua palju vett.
Tervis ja reisikindlustus: Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kulutustega. Reisides AÜE-sse soovitame kindlasti vormistada kindlustusfirmade poolt pakutava reisi meditsiinikindlustuse, kuna Eesti Haigekassa seal ei kehti. Kui vajate arstiabi, tuleks helistada kindlustuspoliisil olevale SOS telefonile, kust Teid juhendatakse, milline praksis on selles regioonis kindlustuse lepinguliseks partneriks. Juhul, kui kohalik arst ei aktsepteeri kindlustust, tuleb alles jätta kõik kviitungid. Soovitav on kaasa võtta ka esmatarbe ravimid.
Elekter: AÜE-s on kasutusel tüüp G pistikud, Euroopa elektritarvete kasutamiseks on vaja adapterit.
Poed: suured kaubandusekeskused ehk mallid on avatud 10:00-24:00. Ostlemiseks on parimad emiraadid Dubai, Abu Dhabi.
Rand: randadesse sissepääs on orienteeruvalt 5-10 AED inimese kohta päevas, soovi korral saab rentida ka lamamistoole ja varje.
Käitumisnormid: Araabia ühendemiraatides kehtib šariaadi seadus. Šariaat on islamiseaduste süsteem, mis on kasvanud välja Koraanist, sunnast ja hadithist. Tihti nimetatakse seda ka "pühaks seaduseks". Šariaat, mida nimetatakse ka islamiseaduseks, tähendab enamat kui vaid palveid ja usku jumalasse; see määrab ka igapäevast elu, kogukonna asjaajamist, kuidas kogukonna liikmed oma elu elavad. Šariaat ei näe erinevust igapäevaelu ja usuelu vahel. Kui Euroopas on riik ja religioon lahus, traditsioonilises islamis see nii ei ole. Eeldatakse, et kõik külalised austavad ja järgivad riigis kehtivaid tavasid ja reegleid. Riietumisstiil võiks soovitatavalt olla tagasihoidlik ja kaetum, avalikus ruumis ei ole kohalikele vastuvõetavad miniseelikud, minipüksid, sügavad dekolteed, riided millest kumavad läbi kehakontuurid. Eriti rangelt järgib moraalinõudeid Sharjah emiraat, seal tänavatel liikudes võiks kaetud olla põlved, õlad, küünarnukid. Ebasündsa riietuse korral võib tulla probleem nii politsei kui ka kohalike sügavusklikega.
Alkoholi tarbimine ei ole moslemitel lubatud, turistid saavad alkoholi tarbida hotelli restoranides, baarides v.a Sharjah emiraadis, mis on alkoholivaba emiraat. Alkoholi võib tarbida al. 21. eluaastast. Tänaval alkoholi tarbimine ega alkoholijoobes liikumine ei ole vastuvõetav ning võib lõppeda maalt väljasaatmisega või vangistusega.
Fotografeerimine: Ärge pildistage sõjaväe- ja valitsusasutusi, lippe. Keelatud on pildistada araabia naisi – see on seadusega karistatav trahviga.
Autorent: info esindajalt kohapeal.
Tollireeglid sisenemisel:  rangelt keelatud on kõik narkootilised ained, ebasünnis kirjanduslik materjal – fotod, objektid. Narkootilise aine omamise eest väga ranged karistused. Tubakas, tubakatooted ja alkohol: lubatud on kaasa võtta kuni 200 tk sigarette, 40 sigarit või 2kg tubakat. Mittemoslem võib maale tuua kuni 2l kanget alkoholi või veini isiklikuks tarbimiseks.
Telefon: AÜE maakood on +971. Emiraatide ja linnade koodid: 02 - Abu Dhabi, 03 - Al Ain, 04 - Dubai, 06 - Sharjah, Ajman, Umm Al Qumwain 07 - Ras Al Khaimah, 09 - Fujerah, Dibba, 050 - mobiiltelefon. Kohapeal valides tuleb valida 0 + emiraadi/linna kood + abonement. Eestist helistades tuleb valida täielik number.
Takso: AÜE-s on olemas kahte sorti taksosid - taksomeetrita ja taksomeetriga "Dubai Transport"  taksod, mille tasu on 2 AED sisseistumistasu ja sõidutasu 1 AED/ 1 km. Taksomeetrita taksoga sõitmiseks on soovitav hind enne sisse istumist kokku leppida. Minimaalne sõidutasu taksol on 5 AED.
Jootraha: juhul, kui jootraha ei sisaldu hinnas, on viisakas jätta meeldiva teeninduse eest jootraha 10% arvest, kuid see ei ole kohustuseks.

Soovitused: Riigis ringi liikudes ei pea passi kaasas olema. Piisab, kui teil on passi ja viisa koopiad. Parem on jätta originaalid seifi – hotellituppa või vastuvõttu. Passi kaotamine võib kaasa tuua tõsiseid probleeme, isegi kinnipidamist ajaks, mis on vajalik uue passi või konsulaadist tõendi saamiseks.

Vajalikud telefoninumbrid:
Eesti välisministeeriumi valveametniku telefon +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h)
Kiirabi: 998 või 999;  Tuletõrje: 997; Politsei: 999

HEAD REISI!
TEIE REISIKORRALDAJA TEZ TOUR

Lohistage lipp soovitud punktile
OK
Kasutajate mugavuse, isikupärastatud teabe, isiklike eelistuste ja lehekülje seadete meeldetuletuse tagamiseks kasutab meie lehekülg küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Lehekülje kasutamiseks peate kinnitama oma nõusolekut nende tehnoloogiate kasutamiseks. Rohkem infot
Nõustun